Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Hakkımızda

Hakkımızda

    ARY LTD.ŞTİ. Firması 2008 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu "Tıbbi atık sterilizasyon tesisinin kurularak toplama ve işletme hakkının kiraya verilmesi" Konulu ihaleyi alarak tıbbi atık bertarafı konusunda hizmete başlamıştır. Sahibi olduğu tıbbi atık toplama araçları ile toplanan tıbbi atıkları yine ihaleye uygun olarak yatırımını yaptığı tıbbi atık bertaraf tesisinde tüm yönetmelik ve kanunlara uygun biçimde sterilize etmektedir.

    Firma aynı zamanda T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün çıkarmış olduğu 05.11.2010 Tarihli 2010 / 17 sayılı genelge gereği kendi faaliyet bölgesine komşu olan Kütahya ve Bilecik illerinin tamamında oluşan tıbbi atıkların toplanması taşınması ve sterilizasyonu hizmetinde 01.01.2011 gününden bu güne kadar başarı ile yürütmektedir. Ancak 30.09.2013 tarihi itibariyle Kütahya'daki, 25.03.2019 tarihi itibariyle de Bilecik'teki faaliyet sonlandırılmıştır.

   Ayrıca Ankara ili Polatlı ilçesinde oluşan tıbbi atıkların depolanması Eskişehir e taşınması ve sterilizasyonu hizmeti de 01.08.2011 tarihinden bu yana sürdürmektedir. Firmamız TÜRKİYE de ki diğer tıbbi atıkların sterilizasyon tesislerinden farklı olarak tıbbi atıkların sterilizasonunda "Convertisör" teknolojisini kullanmaktadır.

    Bu teknoloji ile işlenen tıbbi atıkların yüksek enerjili bir yan ürün olarak çimento fabrikaları v.b. gibi yerlerde uygun atık kodları alındıktan sonra emisyon izni bulunan yerlerde yakılarak enerji elde edilmesi ve "0" atık yaklaşımının hayata geçmesi mümkün olacaktır.